Webové a grafické studio Xlibris.cz
   Informační mail   |   Webové a grafické studio Xlibris.cz

Proč responzivní web?

Možná většina z vás už slyšela pojem „responzivní web“. Pro ty, kteří doposud neví co to znamená si dovoluji trochu osvětlit tento pojem a doporučit, proč byste svoje stránky měli vytvořit responzivní. Responzivní design se v dnešní době již stal standardem a téměř už nikdo nevytváří klasický web, neboť by to byl krok zpět.

Co je responzivní design?

Cílem responzivního designu je vytvořit stránky, které umožní uživateli mnohem lepší a příjemnější prohlížení. Je pro něj typická jak jednoduchá navigace, tak i čitelnost. Zároveň také minimální rolování a posouvání při změně velikosti okna prohlížeče. Lze jej využít na různých přístrojích od osobních počítačů přes tablety až po chytré telefony.

Běžná stránka se na mobilním zařízení zobrazuje celá, tudíž veškeré ovládací prvky jsou malé a návštěvník si tak musí každou část stránky přiblížit, aby si jí mohl přečíst. Je tedy nešikovné si stránky neustále roztahovat a přibližovat nebo posouvat vertikálně prsty a neustále tak ztrácet řádek, který navazuje na předchozí. V počítači používáme myš, takže není potřeba mít velké tlačítka. Naopak u mobilních zařízení místo myši používáme prsty a je třeba větší prostor pro tlačítka.

Rychlý nárůst používání mobilních zařízení

I když stále převažují počítače, tak podle statistik na konci roku 2010 přesáhl celosvětový prodej chytrých telefonů celosvětový prodej počítačů a notebooků. To dokazuje, že čím dál více lidí navštěvuje internetové stránky přes mobilní zařízení. Ne, že jenom stránky prohlížejí, ale také čím dál více přes tyto zařízení nakupují. Je totiž příjemnější si lehnout s mobilem nebo tabletem do postele a prohlížet stránky než sedět za stolem u počítače.

SEO optimalizace

Responzivní design je také důležitý ze strany SEO optimalizace. Například Google upřednostňuje tyto weby a může je ve výsledcích hledání posunout na lepší pozice. Druhá výhoda je, že roboti neřeší duplicitu webu, pokud byste stránky měli vytvořené zvlášť pro počítač a zvlášť pro mobilní zařízení, kde stránky pro mobil by byly na svojí doméně.

Závěrem

Investice, které do tvorby responzivních stránek vložíte dnes, se Vám několikanásobně vrátí v následujících letech. Nepřizpůsobené weby budou naopak časem ztrácet návštěvníky a potencionální zákazníky.

Pokud tedy ještě nemáte responzivní web a rádi byste svým návštěvníkům umožnili příjemnější a efektivnější prohlížení vašich stránek, neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám poradíme a navrhneme optimální řešení.

 
     Copyright © 2021 Webové a grafické studio Xlibris.cz     

Nezobrazuje se Vám email správně?

Pokud již nechcete dostávat pravidelné bonusové nabídky a novinky, můžete se odhlásit.