Proč používat email na vlastní doméně

Vloženo: 19.10.2015

Nejedna firma používá pro komunikaci se zákazníky schránky od Seznamu (@seznam.cz) nebo Google(@gmail.com). Na jednu stranu to působí neseriózně, a na druhou to zhoršuje vaši identifikaci v emailových zprávách. Pokud tedy máte již svoje stránky, tak vytvořit emailové schránky s vaším doménovým jménem je již hračka. Tím, že si emailovou schránku u výše uvedených společností může zřídit každý, nemá tak příjemce jistotu, že je to skutečně od vás.

Jak nastavit Gmail s vlastní doménou

Gmail umožňuje přijímání a odesílání zpráv u kterých je jako odesilatel uvedena jiná e-mailová adresa, než je vaše adresa. Tato funkce usnadňuje správu více účtů z rozhraní služby Gmail. Nastavení nového emailu je poměrně jednoduché. Lze ji používat pouze v případě, že již vlastníte e-mailový účet, který je spojen s alternativní adresou. Chcete-li odesílat poštu pod jiným uživatelským jménem služby Gmail, musíte si tuto adresu nejprve zaregistrovat. Výběrem jedné z níže uvedených možností zobrazíte pokyny pro přidání dalších adres k účtu Gmailu.

Klikněte na ikonu ozubeného kola v pravém horním rohu a poté vyberte příkaz Nastavení.

  1. Klikněte na kartu Účty a import.
  2. V části Odesílat poštu jako klikněte na možnost Přidat další e-mailovou adresu.
  3. Do pole E-mailová adresa zadejte své jméno a alternativní e-mailovou adresu.
  4. Zadejte server SMTP (např. smtp.vasedomena.cz), své uživatelské jméno v této doméně a heslo pro daný účet.
  5. Klikněte na tlačítko Přidat účet >>
  6. Otevřete svůj druhý účet a klikněte na odkaz ve zprávě odeslané službou Gmail nebo zadejte potvrzovací kód na kartě Účty a import v nastavení služby Gmail. Pokud vám Gmail poslal ověřovací e-mail a vy jste jej neobdrželi, zkontrolujte, zda se zpráva z adresy account-verification-noreply@google.com neocitla ve složce se spamem nebo hromadně rozesílanou poštou.

Zpět na seznam